Viss, kas jums jāzina par SOCKS5 protokolu un starpniekserveri

SOCKS5 protokols ir protokols, kas bieži tiek parādīts dažādos VPN pakalpojumos kā papildu protokols parastajiem PPTP, L2TP, OpenVPN un citiem protokoliem. Pirmkārt, kas jums jāzina par SOCKS5, ir tas, ka šī ir uzlabotā Socket Secure protokola versija, kas nodrošina papildu šifrēšanas sistēmu, kā arī UDP un TCP pārraidi. Iepriekšējā SOCKS versijā – SOCKS4 – tā neatbalsta UDP pārraidi. Protokolu bieži izmanto datu pārraidei, kas balstīta uz veiktspēju.


SOCKS5 diezgan atšķirīgi no parastā HTTPS starpniekservera, kurā tas lietotājiem sniedz iespēju izmantot visa veida trafiku, nevis tikai HTTP trafiku. Tas nozīmē, ka tas nodarbojas ne tikai ar datu pārraidi no Web lapām, bet arī ar datu pārraidi cita veida trafikai, piemēram, P2P trafikai, e-pasta lietojumprogrammām un citai uz lietojumprogrammām balstītai tīkla trafikai. Lai labāk zinātu par šo protokolu, Šīs ir lietas, kas jums jāzina par šo protokolu un starpniekserveri:

1. Viss ir par labāko sniegumu

SOCKS5 protokola galvenais akcents ir veiktspēja, ko tā var nodrošināt lietotājiem. Tas nozīmē, ka, salīdzinot ar cita veida protokoliem, tas var nodrošināt ātrāku datu pārsūtīšanu starp serveriem un lietotāja ierīci. Tāpēc šo protokolu bieži izmanto intensīvai datu pārsūtīšanai, piemēram, failu lejupielādēšanai un augšupielādēšanai internetā un starp dažādām lietojumprogrammām. Tas ir jauninājums no iepriekšējā SOCKS4 protokola, kas ļauj vēl ātrāk pārsūtīt datus, jo tas atbalsta UDP datu pārraidi.

2. To bieži izmanto torrenting vai P2P failu koplietošanā

Tā kā šis protokols ir paredzēts, lai ne tikai apstrādātu HTTP pieprasījumus tāpat kā parastais HTTP starpniekserveris, SOCKS protokols kopš tā pirmās izstrādes ir ticis izmantots torrentēšanai vai P2P failu apmaiņai. Tas notiek dažādu iemeslu dēļ, un galvenais iemesls ir tā stabilitāte un uzticamība, piegādājot datu paketes no dažāda veida trafika, ieskaitot straumējošo trafiku. Lielākā daļa VPN pakalpojumu sniedzēju, kuriem nav iespējots SOCKS5 protokols, parasti neatbalsta P2P failu apmaiņu, jo šāda veida tiešsaistes aktivitātes nevar veikt vienkārši ar parasto HTTP protokolu..

3. SOCKS5 piedāvā šifrēšanas sistēmu

Šis protokols ir labāks par tā priekšgājēju, jo tam ir pievienota šifrēšanas sistēma un papildu atbalsts arī UDP datu pārraidei. Šifrēšanas sistēma ir noderīga, lai nodrošinātu, ka tikai konkrēta IP adrese var piekļūt noteiktam privātam serverim, izmantojot šo protokolu, un tā nodrošina, ka jūsu savienojums netiek koplietots vai pārtraukts citām trešajām pusēm. Iepriekšējā versija SOCKS4 nenodrošina pievienoto šifrēšanu un UDP atbalstu, padarot to mazāk drošu nekā jaunāka versija.

4. Tas atbalsta UDP un TCP datu pārsūtīšanu

TCP datu pārraidi bieži izmanto dažādi protokoli, lai jūs varētu piekļūt regulārām vietnēm, izmantojot privātu starpniekserveri. Tas nozīmē, ka, izmantojot TCP datu pārraidi, jūs varat paslēpt savu īsto IP adresi, vienlaikus gūstot labumu no piekļuves parastajām vietnēm ar ātrāku veiktspēju. Tomēr TCP datu pārraidei ir latentuma problēma, padarot neiespējamu tādu datu pārsūtīšanu, kuriem nepieciešams minimāls latentums, piemēram, tiešsaistes spēles un video straumēšana. Ar UDP datu pārraides atbalstu SOCKS5 ir kļuvis par labāku protokolu, lai apstrādātu zema latentuma datu pārraidi, saglabājot veiktspēju vislabākajā iespējamajā stāvoklī..

5. To var izmantot kā atsevišķu protokolu vai apvienot ar VPN

Labās ziņas par SOCKS5 protokolu ir tas, ka jūs to varat izmantot kā atsevišķu protokolu un joprojām varēsit anonīmi piekļūt internetam, izmantojot ātru datu pārsūtīšanu. Lai tas darbotos, jums nav jāizmanto VPN, jo to var konfigurēt tāpat kā jūs konfigurējat VPN savienojumu. Tomēr, ja to lieto bez VPN, SOCKS5 piedāvā mazāk drošības līdzekļu, jo jūsu lejupielādes aktivitātes joprojām var uzraudzīt trešās puses. Tāpēc vienmēr ir labāk apvienot šo protokolu ar VPN, lai nodrošinātu visu nepieciešamo aizsardzību un privātumu, pārlūkojot vai pārsūtot datus no interneta..

Šīs ir lietas, kas jums jāzina par SOCKS5 protokolu un starpniekserveri. Būtība ir tāda, ka šis protokols nodrošina ātrāku datu pārraidi nekā citi protokoli, un to ieteicams izmantot, ja plānojat veikt jebkādas kņadas darbības. Tomēr labāk to izmantot kopā ar VPN, lai nodrošinātu vislabāko tīkla savienojuma aizsardzības sistēmu un iespēju palikt anonīmam tiešsaistē.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map