Чому Інтернет-фільтрація не потрібна і чому слід починати розблокування веб-сайтів зараз

Дискусія про фільтрацію в Інтернеті серед урядових чиновників посилюється з кожним днем. Багато людей хочуть обмежити користувачів Інтернету безперешкодно користуватися мережею. Вони хочуть заблокувати та цензурувати багато веб-сайтів та стягувати більше плати за доступ до деяких веб-сайтів. Фільтрування в Інтернеті є навколо нас, і уряди світу мають свою версію або правила чистої фільтрації. Певним чином, за допомогою таких правил фільтрації, кожен уряд хоче контролювати своїх користувачів у їхній онлайн-активності.


Хоча фільтрація в Інтернеті не є на 100% поганою для користувачів, оскільки дає велику кількість переваг для них, можливо, це зовсім не буде потрібно. Якщо ви не можете отримати доступ до певних веб-сайтів через те, що веб-сайти заблоковані урядом чи Інтернет-провайдером, настав час змінити його зараз. З VPN або віртуальною приватною мережею мережева фільтрація взагалі не має жодного значення. Ви можете безперешкодно користуватися Інтернетом, просто активуючи VPN-з’єднання. Ось причини, через які фільтрація в Інтернеті не потрібна, і чому слід почати розблокувати веб-сайти зараз:

1. Користувачі мають права на доступ до Інтернету відкрито та вільно

Так, насправді ви маєте права на відкритий та безкоштовний Інтернет. Обмежуючи Інтернет якимись кордонами, ті, хто робить ці обмеження, фактично позбавляють ваших прав як користувачів Інтернету. Наприклад, у Китаї є щось, що називається великим брандмауером Китаю. Це, в основному, так, як уряд Китаю каже громадянам, що їм заборонено користуватися Інтернетом за межами великого брандмауера, що означає, що вони можуть мати доступ лише до веб-сайтів які затверджуються урядом. З одного боку, правила існують для збереження безпеки країни, а з іншого – це в’язниця, яка не дозволяє громадянам вільно досліджувати Інтернет-світ. Це приклад випадків, коли порушуються права на конфіденційність та безпеку в Інтернеті користувачів.

2. Він ставиться до користувачів Інтернету як до маленьких дітей

Якщо ви подивитесь на список цензурованих або заблокованих веб-сайтів, більшість з них складаються з веб-сайтів, які не підходять для відвідування неповнолітніх користувачів. Але оскільки система фільтрації впливає на всю країну, це означає, що ті, хто створює цю систему фільтрування, ставляться до користувачів Інтернету як до маленьких дітей, яким заборонено відвідувати такі “невідповідні” веб-сайти. Було б краще, якщо система фільтрації працює лише для блокування веб-сайтів, які потенційно можуть бути шкідливими для користувачів, наприклад, фішинг та шахрайські веб-сайти. Але насправді уряди блокують будь-які веб-сайти, які вони вважають невідповідними для відвідування деяких користувачів, що ефективно ставиться до всіх користувачів Інтернету, як до маленьких дітей.

3. Він ставиться до користувачів, як до потенційних злочинців чи винищувачів неполадок

У багатьох випадках уряди створюють систему фільтрації для захисту країни від будь-яких шкідливих атак. Користувачам забороняється доступ до веб-сайтів, що суперечать урядовій пропаганді чи ідеології. Вони мають логіку, що якщо користувачі отримують доступ до таких веб-сайтів, вони можуть стати потенційно небезпечними для уряду. Як щодо використання такої інформації лише заради освіти чи навчання? За цією логікою система фільтрації в Інтернеті розглядає пересічних користувачів Інтернету як потенційних злочинців чи порушників проблем, що не завжди так. Уряд повинен зробити це посилити свою кібербезпеку, а не блокувати деякі невідповідні веб-сайти.

4. Люди намагаються обійти систему фільтрації в будь-якому випадку

Однією з причин того, що фільтрування в Інтернеті є різновидом непотрібного і марного, є те, що користувачі спробують знайти спосіб обійти таку систему фільтрації. Природно, люди цікаві. Люди хочуть знати, чому певні веб-сайти блокуються та чому їм слід не допускати доступу до таких веб-сайтів. Наприклад, YouTube, провідний у світі потоковий веб-сайт, у деяких країнах заблокований. Природно, люди хочуть знати, про що йдеться в цьому веб-сайті, і чому вони не мають до нього доступу, тоді як інші люди в інших країнах можуть отримати доступ до нього. Таким чином, вони використовуватимуть VPN, щоб обійти систему фільтрації та звільнитися від таких Інтернет-обмежень.

5. Освіта про безпеку та конфіденційність в Інтернеті – це важливо

Замість того, щоб замислюватися над тим, які веб-сайти потрібно заблокувати або цензуру, уряду може бути краще подумати про те, як просвічувати маси про безпеку та конфіденційність в Інтернеті. Також дайте батькам освіту щодо важливості батьківського контролю в цифрову епоху. Система фільтрації не зробить багато, якщо люди не знають, як залишатися безпечними та приватними в Інтернеті. Освіта – це важливо, оскільки вона дасть громадянам чи користувачам Інтернету необхідні знання, щоб залишатися безпечними в Інтернеті. Замість того, щоб параноїзувати потенційну небезпечну поведінку, що виникає внаслідок свободи Інтернету, уряд повинен підтримувати таку свободу в Інтернеті, даючи громадянам повну освіту для безпечного використання в Інтернеті.

Це причини, через які фільтрація в Інтернеті не потрібна і чому слід почати розблокувати веб-сайти зараз. Якщо ви живете відповідно до обмежувальних законів про Інтернет у вашій країні, ви можете позбутися від таких обмежень, скориставшись преміальною VPN-послугою. Це поверне вам вашу свободу в Інтернеті. Отже, почніть розблокувати веб-сайти вже сьогодні. Але пам’ятайте, що завжди відповідальним користувачем Інтернету.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map