Все, що ви повинні знати про протокол і проксі-сервер SOCKS5

Протокол SOCKS5 – це протокол, який часто пропонується в різних службах VPN як додатковий протокол для звичайних протоколів PPTP, L2TP, OpenVPN та інших протоколів. Перш за все, що вам потрібно знати про SOCKS5, це те, що це вдосконалена версія протоколу Socket Secure, яка забезпечує додаткову систему шифрування, а також передачу UDP і TCP. У попередній версії SOCKS, SOCKS4, він не підтримує передачу UDP. Протокол часто використовується для передачі даних на основі продуктивності.


SOCKS5 сильно відрізняється від звичайного проксі HTTPS, в якому він надає можливість користувачам використовувати всі типи трафіку, а не лише трафік HTTP. Це означає, що він не тільки займається передачею даних з веб-сторінок, але і передачею даних для інших типів трафіку, таких як трафік P2P, програми електронної пошти та інші мережевий трафік на основі додатків. Щоб краще знати цей протокол, ось речі, які слід знати про цей протокол та проксі:

1. Все про досягнення найкращої продуктивності

Основна родзинка протоколу SOCKS5 – це продуктивність, яку він може забезпечити для користувачів. Це означає, що порівняно з іншими типами протоколів, цей може забезпечити більш швидку передачу даних між серверами та пристроєм користувача. Ось чому цей протокол часто використовується для важкої передачі даних, наприклад, для завантаження та завантаження файлів через Інтернет та між різними програмами. Це оновлення від попереднього протоколу SOCKS4, що дозволяє ще швидше передавати дані, оскільки підтримує передачу даних UDP.

2. Він часто використовується при обміні файлами Torrenting або P2P

Оскільки цей протокол призначений не просто для обробки HTTP-запитів, як звичайний HTTP-проксі, протокол SOCKS з моменту своєї першої розробки використовувався для торрентінгу або спільного використання файлів P2P. Це відбувається з різних причин, головна причина – його стабільність та надійність в доставці пакетів даних з різних типів трафіку, включаючи потоки потоку. Більшість постачальників VPN, у яких не ввімкнено протокол SOCKS5, зазвичай не підтримують обмін файлами P2P, оскільки цей тип активності в Інтернеті неможливо виконати просто за допомогою звичайного протоколу HTTP.

3. Особливості SOCKS5 Система шифрування

Цей протокол кращий за попереднього, оскільки він має додану систему шифрування та додаткову підтримку передачі даних UDP. Система шифрування корисна для того, щоб лише певна IP-адреса могла отримати доступ до певного приватного сервера за допомогою цього протоколу, і вона гарантує, що ваше з’єднання не передається або переривається іншими сторонніми сторонами. Попередня версія, SOCKS4, не забезпечує додаткове шифрування та підтримку UDP, що робить її менш захищеною, ніж новіша версія.

4. Він підтримує передачу даних UDP та TCP

Передача даних TCP часто використовується різними протоколами, щоб зробити доступ до звичайних веб-сайтів за допомогою приватного проксі-сервера. Це означає, що при використанні передачі даних TCP ви можете приховати свою справжню IP-адресу, отримуючи переваги доступу до звичайних веб-сайтів з більш швидкою продуктивністю. Однак передача даних TCP має проблеми із затримкою, що унеможливлює передачу даних, що вимагають мінімальної затримки, наприклад, онлайн-ігор та потокового відео. Завдяки підтримці передачі даних UDP, SOCKS5 став кращим протоколом у роботі з низькою затримкою передачі даних, зберігаючи продуктивність у найкращому можливому стані.

5. Його можна використовувати як окремий протокол або поєднувати з VPN

Хороша новина про протокол SOCKS5 полягає в тому, що ви можете використовувати його як окремий протокол і все одно матимете доступ до Інтернету анонімно при швидкій передачі даних. Вам не потрібно використовувати VPN, щоб він працював, оскільки він може бути налаштований так само, як ви налаштовуєте VPN-з’єднання. Однак, коли використовується без VPN, SOCKS5 пропонує менші функції безпеки, оскільки діяльність над завантаженням все ще може контролюватися третіми сторонами. Отже, завжди краще поєднувати цей протокол з VPN, щоб забезпечити весь необхідний захист та конфіденційність під час перегляду чи передачі даних з Інтернету.

Це те, що вам слід знати про протокол і проксі-сервер SOCKS5. Суть полягає в тому, що цей протокол пропонує більш швидку передачу даних, ніж інші протоколи, і його рекомендується використовувати, якщо ви плануєте виконувати будь-які торрент-дії. Однак краще використовувати його з VPN, щоб забезпечити найкращу систему захисту мережевого з’єднання та можливість залишатись анонімними в Інтернеті.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map